YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Merak ettiklerinizi sormak için
Marka Tescili

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Merak ettiklerinizi sormak için
Marka Tescili

Modern dünyada yer alan her ürünün ya da hizmetin, sağlayıcısı tarafından oluşturulmuş bir işareti vardır ve olmalıdır. “Marka” olarak adlandırdığımız bu işaretler, alıcıya, ait oldukları ürünü ya da hizmeti tanıtmak, hatırlanmasını sağlamak ve diğerlerinden ayrışmak üzere oluşturulurlar.

Marka bir işletmenin bayrağıdır, ürün ya da hizmetin temsilinde ve zihinlerdeki varlığında en önemli unsurdur. Özgün ve akılda kalıcı bir marka ait olduğu işletmenin en değerli varlığıdır. Özgün ve akılda kalıcı olması kadar, markanın değerini yükselten bir diğer unsur ise tescilli olmasıdır.

 

Markanın korunması ve sahibine hak sağlaması tescille mümkündür. Markalar, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde, 6769. Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında, tescil ile korunur. Tescil ile korunan bir marka, gerçekten sahibine aittir. Aksi halde, ticari hayattaki çeşitli tehlikelere açıktır ve risk altındadır. 

 

Fikirle, emekle oluşturulan, zeminine az ya da çok yatırım yapılan ya da yakın gelecekte yapılması planlanan her marka, Sınai Mülkiyet Kanunu’nun gerektirdiği özellikleri taşıdığı sürece, tescille korunmayı hak eder.

 

Markalar dünyasında markanıza sağlam bir yer belirlemek, ticari hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışırken, geride açık nokta bırakmamak için markanızı korumalısınız!